Kariéra

Ovládněte řemeslo a rozvíjejte weby i sami sebe

Hledáme talenty i dříče, kteří chtějí dosahovat těch nejlepších výsledků.

Kdo jsme a jak pracujeme

Tvoříme e shopy a weby. Jsme analytici, výzkumníci, designeři, vývojáři a projektoví manažeři. Stavíme na datech a výzkumu, ne na domněnkách. Díky tomu má naše práce smysl pro nás i pro klienty.

Kdo jsme a jak pracujeme

Tvoříme e shopy a weby. Jsme analytici, výzkumníci, designeři, vývojáři a projektoví manažeři. Stavíme na datech a výzkumu, ne na domněnkách. Díky tomu má naše práce smysl pro nás i pro klienty.

01.

Rozvíjíme podnikání klientů

Sebelepší web nebo e‑shop nevyřeší nefunkční procesy, nastavení služby nebo nejasnou strategii. Proto jdeme vždy o krok dál, přemýšlíme o potřebách klientů a hledáme řešení jejich skutečných problémů. Rozvíjíme jejich podnikání, jako by bylo naše vlastní.

02.

Znalosti si předáváme navzájem i s klienty

Vytváříme prostředí, které nám pomáhá v růstu. Učíme se a sdílíme zkušenosti. Posouváme sebe i klienty, abychom byli čím dál lepší, spolupráce nás bavila a byla efektivní.

V Proof & Reason si nejvíc cením kolektivu a přístupu k práci. Přirozenou součástí procesů je zpětná vazba, která nám pomáhá rozvíjet kromě projektů i sebe navzájem. Zároveň mám prostor věnovat se projektům do hloubky a dlouhodobě, a i když je třeba něco udělat rychle, nikdy není málo času ptát se proč.

Lucie Sikorová

Lucie Sikorová

UX designerka, v Proof & Reason 4 roky

03.

Vážíme si svých odlišností

Každý z nás přišel z jiného oboru, má jiné zájmy a přesahy. Vážíme si odlišností a hledáme způsoby, jak je dál rozvíjet a využít v projektech.

04.

Jsme hladoví po inovacích

Máme mezi sebou talentované lidi, kteří se chtějí neustále zlepšovat a ve svém oboru něco dokázat. Hledají nové postupy či metodiky a ty osvědčené využívají efektivními způsoby tak, jak je to pro projekt nejvhodnější. A přesně takové kolegy hledáme.

Proof & Reason jsem si vybral záměrně – chtěl jsem navrhovat služby a produkty, které jsou podložené daty a ne pocity. Chtěl jsem mít možnost pracovat na dlouhodobých projektech, postupně je iterovat a tvořit z nich nástroje, které lidé skutečně chtějí používat. Po roce vidím, že jsem tady správně.

Michal Sobel

Michal Sobel

UX/UI designer, v Proof & Reason víc jak 1 rok

05.

Dbáme na pestrost práce

Většina našich projektů je dlouhodobá spolupráce. Vytváříme weby a dál pracujeme na jejich rozvoji. To nám umožňuje jít opravdu do hloubky, ale i změnit činnost a věnovat se chvíli něčemu jinému, když je to potřeba.

06.

Ctíme etiku a morální zásady

Projekty pečlivě vybíráme. Pracujeme jen na těch, se kterými všichni eticky a morálně souzníme.

Už při nástupu na mě udělal dojem seznam lidí, kteří firmou prošli. Máme tu tým lidí, kteří jsou špičkami ve svém oboru, snažíme se dělat věci dobře a neustále se vzděláváme. Zároveň jsme skvělá parta, nasloucháme si a bereme v potaz názory ostatních. To se pak promítá do kvality práce.

Jakub Vyvážil

Jakub Vyvážil

PHP vývojář, v Proof & Reason 7 let

07.

Nasloucháme si a stojíme při sobě

Kolegu nenecháme ve štychu. Stojíme při sobě i ve chvílích, kdy se nám nedaří. Vzájemně si nasloucháme a hledáme společné cesty k nejlepšímu řešení v projektech i vzájemné spolupráci.

08.

Komunikujeme přátelsky a otevřeně

Práce nás baví a vytváříme přátelskou atmosféru, ve které se nikdo nebojí říct svůj názor. V kanceláři ani před klienty.

Jak probíhá výběrové řízení

01.

Napíšete nám

Odpovíte na některou z otevřených pozic nebo nám napíšete na prace@proofreason.com. Když připojíte pár řádek o sobě, přidáte CV nebo odkaz na LinkedIn, bude to jedině plus.

02.

Seznámíme se

Na prvním setkání si popovídáte s lídrem týmu. Proberete očekávání, zkušenosti a to, jak si představujete svou roli v týmu.

03.

Lépe se poznáme

Na druhém setkání vás představíme dalším kolegům a podrobněji probereme vaše zkušenosti. Pro juniorní vývojářské a UX pozice máme připravený úkol, abychom měli představu, jak nad zadanou prací uvažujete.

04.

Plácneme si?

Dáme vám konkrétní nabídku, nad kterou si ještě sedneme a probereme ji. Pokud si plácneme, zapojíme vás do týmu a provedeme onboardingem.

Co od nás můžete očekávat

Týmové meetupy

Pravidelně pořádáme týmové meetupy, kde si během jednoho odpoledne předáváme nejčerstvější zkušenosti a znalosti nejen z projektů.

Čas a peníze na vzdělávání

V rámci pracovní doby vám vyhradíme čas pro samostudium toho, co k práci potřebujete a v čem se chcete rozvíjet. Proplácíme kurzy, školení a knihy, které zapadnou do vašeho vzdělávacího plánu. Řadu z nich už máme a jsou vám kdykoliv k dispozici.

Zpětnou vazbu i prostor pro vlastní názor

Týmové cally, stand‑upy na projektech, retrospektivy a dennodenní zpětná vazba v týmech je běžnou součástí naší práce. Mluvíme spolu otevřeně a zajímá nás názor každého.

Kanceláře v centrech Prahy a Brna

Máme klidné kanceláře v centru Prahy u I. P. Pavlova a v Brně kousek od Lužánek.

Pracovní dobu dle vašich preferencí

Nezáleží na tom, kdy začneme pracovat a kdy končíme. S volností ale přichází zodpovědnost. Důležité jsou splněné úkoly a termíny.

A ještě něco navíc

Notebook a další nezbytné vybavení.
Software a nástroje, které k práci potřebujete.
Pracovní úvazek dle dohody.
Firemní akce a výlety.

Před nástupem do firmy jsem měl strach, že se tu e‑shopy sekají jak cvičky a práce bude hodně stereotypní. Rychle jsem se ale přesvědčil o opaku a dost mě překvapila komplexnost backendu e‑shopů. Oceňuju taky, že nesedíme někde v průmyslové zóně nebo technologickém centru, ale na klidném místě v centru města.

Lukáš Lefner

Lukáš Lefner

fullstack vývojář, v Proof & Reason víc jak 1 rok